Ziołowy detoks: poznaj zioła oczyszczające organizm

Wśród metod oczyszczania organizmu z toksyn najbardziej godne polecenia są programy oparte na naturalnych składnikach roślinnych. Zamiast stosować ryzykowne głodówki, lepiej zaopatrzyć się w zioła, których napary pomogą wzmocnić i oczyścić organizm.

Zanim rozpoczniesz ziołowy detoks, musisz wiedzieć, że na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Poznaj też dokładnie działanie poszczególnych ziół, bo choć natura nam pomaga, może też szkodzić. Najczęściej spotykany błąd to stosowanie zbyt dużej ilości ziół przeczyszczających, co zaburza metabolizm.

Fiołek trójbarwny

Popularny bratek to podstawa programu oczyszczania organizmu. Napar z bratka działa przede wszystkim moczopędnie. W związku z tym, że z moczem usuwane są toksyny, wspomaga oczyszczanie organizmu. Z tego względu bratek stosowany jest w kuracjach odchudzających, dla których detoks jest dobrym początkiem. Oczyszczanie organizmu z toksyn to także metoda na pozbycie się trądziku. Napar z bratka stosowany w leczeniu chorób skórnych ma bardzo wysoką skuteczność. Uwaga: początkowo detoks objawia się licznymi wypryskami skórnymi, bo toksyny usuwane są także tą drogą. Bratek ma również działanie napotne, co także wspomaga detoks.

Skrzyp polny

Jest to popularna w Polsce roślina, o ważnych właściwościach dla zdrowia. Napar ze skrzypu polskiego ma silne działanie moczopędne oraz lekkie napotne. Dzięki temu skrzyp stosowany jest w kuracjach detoksykacyjnych. Napar ze skrzypu pomaga nie tylko usunąć toksyny, ale też pozbyć się opuchlizny. Efektem działania detoksykacyjnego jest też zmniejszenie cellulitu. Dodatkowo, skrzyp w niemal „magiczny” sposób wpływa na urodę. Zawarta w tej roślinie krzemionka jest wyjątkowo łatwo przyswajalna, dzięki czemu skrzyp wzmacnia włosy i paznokcie, oraz stymuluje ich wzrost.

Mniszek lekarski

Roślina ta ma bardzo silne działanie oczyszczające organizm. Działa moczopędnie, przez co pomaga usuwać toksyny. Oddziaływuje też na wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Wyciąg z liści mniszka lekarskiego pomaga usuwać kamienie żółciowe i zapobiega ich tworzeniu. Stymuluje też usuwanie szkodliwych i zbędnych produktów przemiany materii, nie drażniąc przy tym jelita grubego.

Jeśli interesują Was ziołoterapie i chcecie poznać więcej ziół wspomagających detoks polecam post “Środki wspomagające domowy detoks” znajdziecie tam prawdziwe gwiazdy naturalnego detoksu.Dodaj komentarz